George Peppard

George Peppard Jr.

8,2
2 712 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby George Peppard

w filmie "Śniadanie u Tiffany'ego", stanowiła swoistą trampolinę do dalszego rozwoju jego kariery...

Rob_Rock

Pierwszy raz zetknąłem się z tym aktorem w wieku 12 lat oglądając sławny serial „Drużyna A”. Do końca życia nie zapomnę Intro tego serialu jak George Peppard strzela ze śmigłowca, a potem siedzi na dźwigu zrzucając kulę wyburzeniową, po czym wykonuje ruch głową z cygarem i uśmiechem na ustach. Mam to ciągle przed oczami. Z samego serialu pamiętam jeszcze jego przebrania, fajnie mu to wychodziło.
Jednak nie wiedziałem wtedy, że wystąpił w kultowym już dziś filmie „Śniadanie u Tiffaniego” z jakże uroczą Audrey Hepburn. To chyba jego największa rola. Pamiętam go jeszcze z filmu „Operacja Kusza” zagrał tam u boku Sophii Loren. Choć Sophia nie miała tam jakiejś gigantycznej roli. Aktor naprawdę ciekawy o niespotykanej urodzie. Odnoszę wrażenie, że nie wyszło mu trochę po roli Paula w śniadaniu, nie umiejętnie wybierał role. Szkoda, mogę tylko tyle napisać. Mam zamiar jeszcze przybliżyć sobie jego osobę jako aktora.

76rookie

Polecam Błękitny Max.Fajny film,dobrze zagrany i chyba jego ulubiona rola.Ciężko jednak dostac z lektorem czy napisami,jakbys miał daj znac.Mam pare filmów z nim ale w wersji angielskiej wszystko.

garbusek_26

Czytałem, że film "Błękitny Max" jest w jego wykonaniu najlepszy. Możliwe w końcu był w armii i do tej roli nadaje się idealnie. Dwa dni temu leciał z nim film na TCM "Podziemni" ale był trochę za późno, niestety. Chciałbym go zobaczyć w filmach "Tobruk" gdzie gra kapitana i "Dom od wzgórza" za tę rolę dostał nominację do BAFT-y jedyną w jego karierze :( Aktor bardzo ciekawy, zainteresował mnie.

76rookie

Do błekitnego zrobił nawet kurs na pilota :) .Podziemni leca od czasu do czasu wiec trzeba przypilnowac,film całkiem dobry.Dom od...bedzie leciał na TCM chyba 30 marca,bardzo mi sie podobał i zobacze jeszcze raz(zagrał swietnie!).Tobruk jest w seci do pobrania,nie ma problemu,film niezły...lubie go w takiej fryzurze....:)Jak chcesz to moge ci jakos podesłac filmy z nim...ale 95% w wersji angielskiej..gg 5004756

garbusek_26

Nie wiedziałem, że zrobił kurs na pilota to szacun za to ! Widać zależało mu aby dobrze wypaść. Wiem TCM puszcza filmy i potem je powtarza zatem tylko spoglądać na program. "Dom od wzgórza" skąd wiesz, że poleci 30 marca ? Już rezerwuje sobie czas :) Nie używam GG :( Mam kilka filmów w wersji angielskiej, więc to nie problem. "Tobruk" wprost muszę zobaczyć ciekawi mnie jak tam zagrał. Szkoda tylko, że nie wykorzystał sławy jaką dało mu "Śniadanie u Tiffaniego".

76rookie

Wiesz wpisałem na stronie TCM i pokazało mi sie kiedy beda z nim filmy,bedzie jeszcze jak zdobywano dziki zachod.Tobruk mam z lektorem był na jedynce...a teraz sciagam Z piekła do zwyciestwa gra tam półkownika czy kapitana,tez niezły film.A jezeli lubisz go w takich rolach to fajnie zagrał w Nocy lisa,tez mam z lektorem :)a co do sławy..to czytałem ze miał ciazki charakter,był taki jak teraz powiedzmy ..nie wiem colin farrell..miał miano zły chłopiec cos w tym stylu.Tez tak sie o nim wypowiadali aktorzy z druzyny A np mardokowi przedstawił sie -nazywam sie George Peppard i nie jestem miłym człowiekiiem- schultz osłupiał..hee Druga sprawa ze popijał swego czasu i faktycznie role wybierał złe,nie chciał grac ładnego chłopca w łatwych i przyjemnych filmach i dlatego tez..propozycji duzo nie miał .

garbusek_26

Najbardziej zdziwiło mnie jak przedstawił się Schultzowi, masakra zawsze postrzegałem go za miłego i sympatycznego. Bardziej mi to pasuje do McQuenna. Może nie chciał być postrzegany jako przystojny, miły i sympatyczny dlatego taki był. Ja zawsze miałem o nim inne zdanie. Bardziej myślałem, że był taki jak w "Śniadaniu u Tiffaniego". Fajnie mówi o nim Blake Edwards w dodatkach do filmu na DVD są wypowiedzi, nie przepadałem za nim i nie chciałem go do tej roli, takie tam. Faktycznie lubił wypić ale kto teraz z obecnych gwiazd nie ma nałogów. Niedawno mówili o Nikolasie Cagu, ma problemy z alkoholem (Oscara przyniosła mu właśnie rola alkoholika w 1995). Tak na marginesie. Co do filmów nie widziałem żadnego gdzie ma rolę nazwijmy to "wojskową" ale musiał to lubić skoro takie brał, twardziel. Filmy bym od Ciebie chciał ale jak ? Aktor trochę zmarnowany, zapowiadał się na kogoś wielkiego. Ale gwiazda na Walk Of Fame jest, chociaż tyle.

76rookie

Hej,jak masz chec to napisz do nie garbusek_26@wp.pl.Cos pomyslimy z filmami. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones