Audrey HepburnI

Audrey Kathleen Ruston

8,0
15 240 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Audrey Hepburn

Zwykle podaje się że Audrey była częściowo pochodzenia żydowskiego .Ze 150 tysięcy holenderskich Żydów Niemcy wymordowali 120 tysięcy .Kraj ten miał najlepiej rozwiniętą ewidencję ludności w Europie . Czy Audrey z tego powodu że w jej żyłach płyneła krew żydowska i angielska groziło jakieś niebezpieczeństwo ???.

z tego co słyszałam zarówno matka jak i ojciec Audrey początkowo popierali
faszyzm , spotkali nawet kiedyś samego Adolfa Hitlera, dopiero po wybuchu
wojny zmienił się ich stosunek do tego ustroju , ponieważ Niemcy
skonfiskowali cały jej majątek: złoto, nieruchomości, konta bankowe i
antyki. Od tej chwili Audrey oraz jej matka myślały tylko o tym jak przeżyć
, w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął także jej ojciec. a po za tym
jej krewni zginęli straceni przez Rzesze , więc myślę że i jej mogło grozić
pewne niebezpieczeństwo...

jeśli bardzo Cię interesuje ta kwestia przeczytaj sobie ten artykuł http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?
AID=/20080124/ROZRYWKA01/135932879 , sporo jest w nim ciekawostek

użytkownik usunięty
ania3132

W sumie to że jej rodzice spotkali się z Hitlerem to nic dziwnego ( przed wojną Adolf miał w Europie wielu miłośników a o żydowskim pochodzeniu matki Audrey mógł po prostu nie wiedzieć ). W III Rzeszy zdarzało się władzy niekiedy przymykać oko na żydowskich przodków ludzi których reżim uznał za potrzebnych . Mam pytanie -Audrey nie była Żydówką tylko niektórzy jej przodkowie byli Żydami .W Niemczech obowiążywały ustawy według których Żydami byli tacy ludzie których przodkowie byli Żydami w połowie XIX wieku .Czy takie ustawy obowiązywały też w okupowanej Holandii ???. Bo na przykład w Polsce Niemcy scigali Polaków którzy mieli żydowskich dziadków ( na przykład całą rodzinę Lema ) .

użytkownik usunięty

Twój link nie jest poprawny .Bardzo proszę podaj poprawny link .

użytkownik usunięty

Mogło jej też grozić wywiezienie do obozu pracy (Ale jako Holenderce )

mam nadzieje ze teraz bedzie działał :)

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080124/ROZRYWKA01/135932879

użytkownik usunięty
ania3132

Działa dziękuję .Muszę przyznać że kiedy przeczytałem ten artykuł mój podziw dla Audrey jeszcze wzrósł (Bo jak widać była nie tylko piękna ale i mądra bo troszczyła się o męża -szuje ale o swoją forsę ) .I w tym Audrey może być wzorem dla współczesnych kobiet .Drogie panie uczcie się od niej .

użytkownik usunięty

Zjadłem nie przepraszam powinno być nie troszczyła .

nie wiem czy czytałeś książkę bodajże Tomasza Raczka ( ale nie jestem pewna ) w
której zaciekawiło mnie jedno ze stwierdzeń , ze czar wdzięk , urok osobistej Audrey
był jej przekleństwem , ponieważ nikt nie potrafił jej dorównać , ani partnerzy w życiu ani na ekranie , dziwne trochę nie?

użytkownik usunięty
ania3132

Książki nie czytałem ale jej prawdziwą miłością był jej ostatni partner .Nawet członkowie jej rodziny twiedziii że mężczyzn wybierała akurat niezbyt fortunnie .Co w tym dziwnego że jej się nie udawało ???.

a nie uważasz, że w czasie II wojny światowej wszystkim w Europie groziło niebezpieczeństwo? niezależnie od pochodzenia, majątku, stanowiska, płci czy czegokolwiek.
co to jest w ogóle za pytanie?

użytkownik usunięty
kulka

W pewnym stopniu wszystkim w Europie groziło niebezpieczeństwo ale zagrożenie nie było jednakowe dla kązdej grupy (gdyby Audrey Niemcy uznali za Żydówkę pewnie pojechałaby do gazu )Tak więc moje pytanie jest jak najbardziej sensowne .

Moze lepiej by było bys się nie dowiedział czy jej cos groziło czy nie, bo pewnie przestałbys ze zmartwienia spać w nocy, ewentualnie brakło by Ci apetytu lub coś gorszego.

użytkownik usunięty
linet

Masz rację może umarłbym ze zgryzoty a swoją drogą miło wiedzieć że tak troszczysz się o bliżnich ale wolę jednak zaryzykować

Ach dziękuję. Trzeba się troszczyć. Więc powiem tj. napiszę, że raczej jej groziło.

użytkownik usunięty
linet

Dziękuję to WSTRZĄSAJĄCA WIADOMOŚĆ ,tylko czy niebezpieczeństwo groziło jej jako Holenderce czy jako osobie mogącej być posądzoną o żydowskie pochodzenie ??? .Bo w tym drugim wypadku szanse przeżycie w okupowanych Niderlandach były znikome .

Tak czy siak przezyla. Cieszmy się więc tego. xd xp

użytkownik usunięty
linet

Zanośmy za to modły pochwalne do Boga .

Masz już jakieś niepokojące objawy? Pytam, bo jak wiesz martwię się o drugich..

użytkownik usunięty
linet

Jeżeli sympatia do idału to niepokący objaw to tak .Ale to chyba normalne że jestem zachwycony Audrey ???

Audrey jest zachwycajaca jakby nie było. Ale socjologiem nie jestem.

użytkownik usunięty
linet

Jest zachwycająca .Ale kwestiami takimi jak mania to się chyba zajmuje psychiatra .

A no wiesz nie chciałam być tak chamska i kazac Ci się tak od razu leczyc xp

użytkownik usunięty
linet

To po co wspomnnałaś coś o jakieś manjach ??? .Ale nie mam żalu .

Nie należało brać tego calkiem dosłownie żeby od razu do psychiatry czy coś, ja jestem po prostu i jak zawsze sarkastyczna.

użytkownik usunięty
linet

Przepraszam ( może żle cię zrozumiałem )

użytkownik usunięty

To jak z tym jest ? Była czy nie była zagrożona?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones