Audrey HepburnI

Audrey Kathleen Ruston

8,0
15 231 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Audrey Hepburn

Witam, interesuje mnie książka biograficzna o Audrey Hepburn. Na rynku jest ich trochę i za
bardzo nie wiem która jest najlepsza, nie chciałbym kupować w ciemno. Wiem zawsze
mogę się zapytać w księgarni, lecz wiedza sprzedających jest znikoma czy wręcz żadna.

Jeśli możecie mi pomóc, będę bardzo wdzięczny.

76rookie

Jeżeli chcesz poznać wszystkie fakty z jej życia oczami kogoś postronnego polecam Donald Spoto " Oczarowanie.Życie Audrey Hepburn" , jest naprawdę godna polecenia. Kupiłam sobie też ostatnio książkę Hepburn Ferrer Sean "Audrey Hepburn-Uosobienie Elegancji " co prawda nie dokończyłam jej czytać ale ta książka zawiera więcej zdjęć, ciekawostek z życia rodzinnego ( w końcu napisał ją, jej syn ). Innych godnych polecenia biografii na polskim rynku nie zauważyłam ;)

Pozdrawiam.

Audrey93

Dzięki za pomoc. Zapewne kupię jedną, a po przeczytaniu drugą, dobrych książek nigdy dość.

Pzdr :)

Audrey93

Czytałam obie pozycje, które wymieniłaś.
Spoto jako biograf wielu gwiazd napisał naprawdę godną polecenia książkę. Przedstawia nie tylko wątki osobistego życia gwiazdy, ale również w sposób precyzyjny opisuje atmosferę na planach filmowych, na których pracowała Audrey. Szczerze pisze też o jej licznych romansach. Przedstawia nam ją jako kobietę z krwi i kości, którą rządzą tęsknoty i namiętności, łamie stereotypowy wizerunek pięknego i niewinnego dziewczątka.
Książką Seana Hepburna Ferrera to typowa opowiastka maminsynka - odrobinę miałka i nudna. Jeśli ją kupić to tylko ze względu na zdjęcia choć większość z nich jest też w internecie.

madz20

Mnie najbardziej do gustu przypadła biografia Harrisa. http://allegro.pl/audrey-hepburn-warren-g-harris-i1892103502.html

Holly__Golightly

Zobaczę, dzięki za pomoc :)

Przy okazji fajny nick filmwebowy z filmu "Śniadanie u Tiffaniego" oczywiście z Audrey :) Pzdr

Audrey93

Nie polecam ,, Oczarowania", bo jest tam dużo faktów opartych na domysłach. Najlepsza i najbardziej wnikliwa biografia jest Barry'ego Paris'a - ,, Audrey Hepburn" uwierz mi, dużo ksiażek o Audrey przeczytałam. Nawet Sean, syn Audrey powiedział, że to jej najlepsza biografia. Spoto jest znany z przeinaczania faktów z życia wielu gwiazd m.in Grace Kelly, Alfreda Hitchcocka. Pozdrawiam! :)

AudreyLover

Ja mam podobne zdanie.Biografia Spoto to nie do końca rzetelne dzieło.Pozdrawiam.

piorrus

Miło mi, że ktoś się ze mną zgadza :). Książka Spoto to jakaś pomyłka. WIELKIM BŁĘDEM jest np. to, że jest napisane, że w kwietniu 1960 roku Audrey poroniła, a 17 lipca urodziła syna, Seana -,-

AudreyLover

Spoto mym zdaniem chciał uczynić z biografii coś w rodzaju beletrystyki ,co daje się zauważyć i w innych jego dziełach,a to wymagało manipulowania faktami i tworzenia ,tak to nazwę,sztucznej scenografii.To w wypadku Audrey podstawowy błąd.Trzeba jednak przyznać że "Oczarowanie" czyta się wspaniale.Pochłonąłem je za pierwszym podejściem.Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones