PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8119}

Niewiniątka

The Children's Hour
7,8 4 090
ocen
7,8 10 1 4090
6,5 4
oceny krytyków
Niewiniątka
powrót do forum filmu Niewiniątka

Błedne interpretacje

ocenił(a) film na 10

Zawsze jestem zdania, że każdy może na własny sposób interpretować film, jednak czytając niektóre dziwne komentarze, osoba która filmu nie widziała może mieć co do niego błędne oczekiwania.
Po pierwsze: Nie jest to film lewicowy. Owszem w momencie premiery mógł być interpretowany jako lekko lewicowy, jednak w dzisiejszych czasach jest to film raczej konserwatywny, co jest spowodowane zdecydowanym odchyleniem w lewo dzisiejszej kinematografii.

Po drugie: Nie jest to film LGBT (cokolwiek miałoby to znaczyć). Film przedstawia jedynie ponure konsekwencje kłamstwa; zło, które powoduje jeszcze większe większe zło. Tak więc, teksty w stylu: ,,Ten film powinien zobaczyć, każdy homofob" są doprawdy zabawne.

Po trzecie: Niektórzy przyjmują, za pewnik, że Martha była lesbijką, a za niezbywalny dowód podają to, że się przyznała. Wszystkim, którzy tak twierdzą polecam zapoznać się z książką Orwella ,,1984", tam też wszyscy przyznawali się do wszystkiego.Podobnie na gestapo tam też się ludzie, przyznawali do wielu rzeczy... kwestia psychiki. Martha była wykończona, niekończącymi się pomówieniami, wyniszczona psychicznie, w końcu przestała być pewna co jest prawdą a co kłamstwem. Trudno w takim przypadku, jednoznacznie orzekać czy faktycznie była lesbijką, czy też zwyczajnie nie wytrzymała niekończących się oskarżeń i w końcu się przyznała, uwierzyła im, nie miała już siły zaprzeczać.

Po czwarte: Czy ta małomiasteczkowa społeczność, była aż tak homofobiczna, jak się niektórym zdaje. W filmie nie jest przedstawione wprost całe oskarżenie dziewczynki, ale możemy wywnioskować, że nauczycielki nie tylko były oskarżone o niemoralne uczucie, ale również o niemoralne czyny. Miały bowiem jakoby, uprawiać, lesbijski seks w taki sposób, że było to słychać w całym internacie. Też bym zabrał dziecko ze szkoły, w którym ktokolwiek z kimkolwiek uprawia, miłość w taki sposób, że słyszą i widzą to dzieci. Tak więc, zarzut o homoseksualizm był tylko częścią oskarżenia. Rodzice z pewnością nie zareagowaliby w taki sam sposób, gdyby chodziło tylko i wyłącznie o pomówienie, o to tylko, że nauczycielki mają się ku sobie.

Podsumowując: Wielu ludzi nie potrafi, oceniać filmów obiektywnie, dlatego też radzę najpierw trochę się zastanowić zanim, zacznie się wypisywać dziwne komentarze.

ocenił(a) film na 10
Rudolfo

Oceniłem pewnie już z 1000 filmów na tym portalu, umieściłem tu setki komentarzy z opiniami i wszystkie one były, choć nie wiem jak bardzo chciałbym by było inaczej - subiektywne. Gratuluję ci, że osiągnąłeś nieosiągalne i jako pierwszy, pionier ludzkości dokonałeś oceny obiektywnej. Mam nadzieję, że tak jak mityczny Prometeusz ogniem ty podzielisz się z nami tą niewyobrażalną wiedzą. Że będzie nam kiedyś dane pojąć, jak wyprodukować w pełni obiektywny komentarz i dokonać obiektywnej oceny.

Co do filmu, to zachęciłeś mnie do obejrzenia, dziękuję oczywiście bardzo subiektywnie.

vicovaro25

Mistrz ironii :)!

vicovaro25

Usiłujesz być ironiczny i dowcipny, a nie masz pojęcia, co znaczą słowa "subiektywny" i "obiektywny". Nie, nie wszystko, co mówimy o świecie jest "subiektywne". Gdyby tak było, nie byłaby możliwa nowożytna nauka. Twój komputer działa między innymi dlatego, że pewni ludzie obiektywnie ocenili możliwość skonstruowania czegoś takiego.

ocenił(a) film na 9
Rudolfo

Bardzo rozsądne podsumowanie dobrego filmu.

ocenił(a) film na 8
Rudolfo

A już miałem pisać wręcz identyczny komentarz jak współcześni ludzie skażeni lewacką ideologią błędnie interpretują ten film ale już nie muszę bo przeczytałem Twoją bardzo ciekawą i mądrą wypowiedź - nic dodać nic ująć. Pozdrawiam po latach :)

ocenił(a) film na 8
Rudolfo

A cóż to za kategoria "film lewicowy"? Czy, idąc dalej tym tropem, "Zaginiony" Costy-Gavrasa to też film lewicowy, bo pokazuje zbrodnie prawicowego reżimu Pinocheta? I "Ziemia obiecana" też, skoro ważnym wątkiem jest tam straszliwa sytuacja robotników w XIX-wiecznych fabrykach? A "Pola śmierci" Joffego i "Niepokonani" Weira są dla odmiany prawicowe, bo jeden opowiada o zbrodniach Czerwonych Khmerów, a drugi - stalinizmu?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones